Apie mus

NUO


1977

,,Energija“ – daugiausiai gyvavimo metų skaičiuojantis Lietuvos ledo ritulio klubas, kurio istorija prasidėjo dar 1977 metais kartu su Elektrėnų ledo rūmų atidarymu. Komandos sėkmė prasidėjo jau pirmąjį sezoną – tik susikūręs klubas prisijungė prie Lietuvos lygos bei užėmė penktąją vietą iš devynių ir taip pateko į antrąjį varžybų etapą. Pirmąjį Lietuvos čempionatą ,,Energija“ laimėjo 1986 metais, kai dėl aukščiausios vietos turnyrinėje lentelėje kovėsi su Klaipėdos ledo ritulio klubu ,,Baltija“.


2018-2019 metų sezone Elektrėnų ledo ritulio klubas ,,Energija“ 25-ąjį kartą iškovojo Lietuvos ledo ritulio čempionų titulą. Trečiosiose Lietuvos pirmenybių rungtynėse „Energija“ namuose 7:2 (3:1, 2:1, 2:0) įveikė „Hockey Punks“ komandą ir finalo seriją laimėjo rezultatu 3:0. .


Po 25-ąjį kartą iškovoto čempionų titulo Elektrėnų ledo ritulio klubas ,,Energija“ savo veiklą sustabdė ir du sezonus iš eilės nevykdė savo veiklos. Tačiau 2021-2022 metų sezone ,,Energija“ grįžo ir sėkmingai tęsė savo ilgametę gyvavimo istoriją. Po dviejų metų pertraukos ,,Energija“ užėmė antrąją vietą TOPsport Lietuvos čempionato 2021-2022 metų sezone.

Savo gyvavimo istorijoje ,,Energija“ dėl medalių rungėsi ne tik su Lietuvos, bet ir su Latvijos, Baltarusijos klubais. Po nevienerių metų pertraukos tarptautinėse lygose, 2022-2023 metų sezoną klubas pasitiko su nauju vardu - ,,Airwell Energija“ tarptautinėje Optibet ledo ritulio lygoje (OHL). Šioje lygoje rungtyniauja ne tik stipriausi Lietuvos ledo ritulio klubai, bet ir Latvijos ledo ritulio komandos. OHL čempionate kartu su ,,Airwell Energija“ dėl pergalių kaunasi „7bet-Hockey Punks“, „Kaunas City“ bei šeši Latvijos klubai „HS Riga“, „HK Prizma“, „HK Zemgale/LLU“, „DLSS/Dinaburga“, „Mogo/LSPA“ ir legendinis Rygos ledo ritulio klubas „Dinamo“.

Komanda yra ne tik Elektrėnų, bet ir visos šalies garsiausia visų laikų komanda, daugkartinė Lietuvos čempionė. Klubas daugelį metų buvo laikomas stipriausia šalies ledo ritulio komanda, kuri pasižymėjo ne tik medalių gausa, tačiau ir stipriais žaidėjais. ,,Airwell Energijos“ ledo ritulio klube savo karjeras pradėjo ir pasaulyje gerai žinomi sportininkai – Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis. Kiekvienais metais nacionalines šalies ledo ritulio komandas atstovauja ne vienas ,,Airwell Energijos“ žaidėjas.